برق در سال 96 گران نمی شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون، قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.

محمدمهدی مفتح افزود: جلسه عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه 96 با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوع هدفمندی یارانه ها اختصاص داشت و این جلسه بیش از 3 ساعت به طول انجامید.

وی تصریح کرد: پس از بحث و بررسی طولانی، سرانجام کمیسیون تلفیق بودجه 96 تصمیم گرفت درآمد حاصل از قانون هدفمندی یارانه ها در سال آینده، معادل درآمد سال 95 یعنی همان 48 هزار میلیارد تومان باشد.

مفتح اظهار داشت: معنی مصوبه دیروز کمیسیون تلفیق بودجه 96 این است که «قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​نفت سفید و برق در سال 96 نسبت به سال 95 هیچگونه تغییری نخواهد کرد و افزایش نخواهد یافت».

وی افزود: دو روز پیش نیز تصمیی داشتیم مبنی بر اینکه 5 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها صرف توسعه پالایشگاه‌ها شود و این مصوبه نیز به معنای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96 تاکید کرد: با تصمیم این کمیسیون، هیچگونه افزایش قیمیتی برای حامل‌های انرژی در سال 96 نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات امروز ما، تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال 96 است و مهمتر اینکه مالیات بر ارزش افزوده باید صرفا یکبار و آن هم از قیمت نهایی محصول دریافت شود.

مفتح گفت: بخش هزینه‌ای هدفمندی یارانه‌ها درباره میزان پرداختی یارانه نقدی در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر خود را بنویسید