نگران خاموشی های ناشی از کمبود برق در سال 96 هستیم

اگر مصرف به همین روال پیش برود و نیروگاه‌ها در تاریخ مقرر وارد مدار نشود احتمال ناشی از کمبود تولید وجود دارد که این مساله موجب نگرانی ما شده است.
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به وضعیت خاموشی در سال آینده، توضیح داد: اگر مصرف به همین روال پیش برود و نیروگاه‌ها در تاریخ مقرر وارد مدار نشود احتمال ناشی از کمبود تولید وجود دارد که این مساله موجب نگرانی ما شده است.

طرزطلب با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این مساله، ادامه داد: علی‌رغم این‌که ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید قرار است اضافه شود، اما نگرانی‌هایی برای پیک امسال وجود دارد. البته در سال ۱۳۹۵ شرکت مادرتخصصی برق حرارتی ۹۹ درصد در نیروگاه‌ها آمادگی داشت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تمام تلاش ما این است که بتوانیم نیروگاه‌ها را مانند سال گذشته در زمان مقرر وارد مدار کنیم.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بازتوانی ۴۷۰۰ نیروگاه در دستور کار قرار گرفته که در حال حاضر مذاکرات آن با شورای اقتصاد در حال انجام است تا بتوان از محل سوخت صرفه‌جویی شده این کار را به انجام رساند.

طرزطلب در خصوص تعمیر نیروگاه‌ها گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید تا قبل از انتخابات کل تعمیرات نیروگاه‌ها انجام شود که تاکنون ۳۱ درصد کار به پایان رسیده است.

وی اعتبار تعمیر و نگهداری تمام نیروگاه‌های دولتی و خصوصی کشور را ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان دانست و عنوان کرد: ۶۰ هزار مگاوات کل نیروگاه‌های نصب شده در کشور است که ۸۹ هزار مگاوات باید تعمیر شود.

منبع : برق نیوز

نظر خود را بنویسید